Najnowsze tekstyJuż wkrótce | WiadomościReportażeZygmunt Jan PrusińskiWywiadyCiekawostkiAfery | NewsletterCzatPoleć stronę

Protest głodowy


Kaczyński podżegał do... przestępstw?

W załączeniu umieszczam kopie dokumentów, z których wynika, że Kaczyński oraz minister Siwek mogli popełniać przestępstwa przekraczania uprawnień oraz podżegania do poświadczenia nieprawdy.

Typ tekstu: PiS inaczej
Autor: Zbigniew Nowak
Źródło: raportnowaka.pl
Publikacja: 2005-06-14 13:11:01
Czytano: 10161 razy

Kaczyński pod sąd

Prawy i Sprawiedliwy Jarosław Kaczyński (to ten z bliźniaków, który wybrał dla siebie fotel przyszłego premiera), gdy jeszcze sprawował u Lecha Wałęsy funkcję szefa Kancelarii Prezydenta wymusił (w 1991 r.) na urzędniku państwowym Stanisławie G. popełnienie przestępstwa - czytamy w akcie oskarżenia z 27 listopada 1992 r. (sygn. V Ds. 258/92).

Chodziło o wywarcie tak silnej presji na kierownika Oddziału Organizacyjnego Urzędu Rejonowego w Warszawie, że ten poświadczył nieprawdy przy podejmowaniu decyzji w sprawie przejęcia przez  Fundację Prasową  Solidarności  (kontrolowaną przez Kaczyńskich i arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego) budynku przy al. Jerozolimskich 125/127 (por. "O dwóch takich..." - "FiM" nr 18/2005).

Człowiek na szczęście nie poszedł siedzieć (tzw. znikoma szkodliwość społeczna), gdyż Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy - wyrokiem z 26 stycznia 1995 r. (sygn. VI K 1128/92) - okazał zrozumienie i uznał, że na urzędnika wywierano tak ogromny nacisk, że nie miał wyjścia - musiał zrobić to, co zrobił:

"Sprawy nie można zdaniem Sądu rozpatrywać w oderwaniu od towarzyszących jej okoliczności w postaci zainteresowania osób piastujących wysokie stanowiska państwowe (...) mające wywrzeć odpowiednie wrażenie na oskarżonym, iż wobec osobistego zaangażowania w sprawę Ministra należy wszystko odpowiednio przyspieszyć" - czytamy w uzasadnieniu wyroku.

No to Stanisław G. przyspieszył:
"Oskarżony podpisał w imieniu Skarbu Państwa z Fundacją umowę dzierżawy budynku (...). Z ramienia Fundacji umowę podpisali, jednak nie w gmachu Urzędu Rejonowego, lecz w Kancelarii Prezydenta  Prezes Fundacji Sławomir Siwek (sekretarz stanu - dop. red.) i członek zarządu Jarosław Kaczyński. (...) Także wicewojewoda Krzysztof Łypacewicz przyznał, że w sprawie wydzierżawienia budynku Fundacji były naciski z Kancelarii Prezydenta, głównie od Jarosława Kaczyńskiego. (...) chciał, jak to określił spełnić wolę panów Kaczyńskiego i Siwka" - czytamy w uzasadnieniu wyroku.


Czytaj Fakty i Mity

W załączeniu  umieszczam:

Akt oskarżenia skierowany przeciwko Lorentzowi i Geurtlerowi, kierownikom UR w Warszawie o poświadczenie nieprawdy.

Wyrok, w którym sędzia uzasadnia, że zarzucane oskarżonym czyny popełnili oni z powodów politycznych, za sygestją i  na polecnie  ministra Siwka oraz Jarosława Kaczynskiego, a bezprawna umowa na nieruchomości po Expresie Wieczornym, została podpisana w pałacu prezydenckim.

Wyrok I instancja oraz Apelacja prokukratury podpisane przez prokurator  Aline Janczarską

Wyrok II instancja + uzasadnienie, w ktorym twierdzi się, że oskazeniu musieli tak działać, bo wykonwywali polecenia nadrzednych czynników państwowych - pałacu prezydenckiego

W związku z powyższym wnoszone jest zawiadomienie w trybie art 44 konstytucji RP.

Liderom PiS nic sie nie przedawniło, ponieważ w 1995 roku czyn  przekroczenia uprawnień i podrzegania do poświadczenia nieprawdy i korzystania z dokumentu poświadczającego nieprawde, przez Jarosława Kaczyńskego, przez ministrów był znany prokuraturze.

Dlaczego pani, obecna prokurator okręgowa dla Warszawy, nie oskarżyła  wtedy Kaczyńskiego oraz Siwka?

Tu jest zawiadomienie o popełnieniu przestepstwa przez  Jarosława Kaczyńskiego

cdn.

 

 

 

Komentarze internautów

2006-11-16 23:07:24 Levi
Drogi ex-posle Nowak
Prosze nie spamowac. Najlepiej prosze to napisac w tylu egzemplarzach ile wyslalo sie spamu.
Zycze przyjemnej odsiadki. No i schudniecia - ktory to dzien dzisiaj?

2006-11-16 12:24:45 święty

http://www.korzeniezla.za.pl/opis.htm

Zapraszamy do czytania!O upadku polskiej klasy politycznej porażonej niepohamowaną żądzą posiadania dóbr, opisanym przez Włodzimierza Dajcza na łamach rewelacyjnej książki pt. "KORZENIE ZŁA"Zobacz jak lewica brata się z prwicą gdy chodzi o własne interesy. Zachęcamy do wędrówki wraz z autorem przez rządowe i sejmowe gabinety do wnętrz gmachów Polskiego Radia i Telewizji na rozmowy z dygnitarzami państwowymi i partyjnymi oraz innymi ludźmi powszechnie znanymi z pierwszych stron gazet i telewizyjnych ekranów.

Zobacz: http://www.korzeniezla.za.pl/opis.htm


Polecamy opowieści:– o rezerwach energetycznych Polski zasypanych milionami ton śmieci

– o sprytnych „chłopach” z ulicy Grzybowskiej w Warszawie

– o spekulancie w wysp Salomona

Czytając tę książkę można się dowiedzieć

– Ile trzeba zapłacić za mandat radnego

– Kto był najlepszym policjantem w Polsce

– Komu ufundowaliście wakacje na Cyprze

– Kto wygrał przetarg o ludzkie sumieniaJeśli chcecie– spojrzeć z rzymskiego mostu na mury Watykanu

– nad ranem wstąpić do kultowej dyskoteki

– stanąć twarzą w twarz z człowiekiem, który za komuny pomagał Polsce wyprostować garbPRZECZYTAJCIE"KORZENIE ZŁA"

aby popatrzeć na świat wokół nas przez pryzmat wszechobecnej chciwości

poznać ciekawe retrospekcje– o strzelaniu do prochów dawno zmarłych Żydów

– o ludziach którzy mieli aż po trzy pogrzeby

– jak radzieccy „wyzwalali” Niemców w Danielowieoraz anegdoty o tym jak– na dłoni dyrektora kopalni miał wyrosnąć kaktus

– kolega Heniek uszczęśl

2005-06-17 23:51:27 BogdanS
Ale czad! Czyżby w Polsce jeszcze sie uchował jakiś porządny poseł? Postępuje Pan tak, jak i ja postępowałbym na Pańskim miejscu. Trzymam kciuki, niestety z daleka :( (Sycylia).
Sam dostawałem w dupę w Polsce za mówienie prawdy i wiem, że jest Pan w największym bagnie i to bagno próbuje Pana wciągnąć i wypluć :) Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
P.S. Jeśli jednak Pana udupią, proszę opublikować na swojej stronie adres aresztu (zawsze sie znajdzie jakiś prokurator za przeproszeniem Kapusta, co wymysli akt oskarżenia na podstawie fusów od Pepsi). Będę wysyłał paczki.
Głodówki nie obiecuję.
Zresztą, tym na górze i tak jest to zupełnie obojętne...
Pozdraiwam!
BogdanS

2005-06-17 20:32:32 gurken
NO\/\/AK przyjedź do Moniek! :D

2005-06-16 15:11:48 zgaduj zgadula
oj Nowak masz konkurencje, Smolana :D

2005-06-16 15:11:46 zgaduj zgadula
oj Nowak masz konkurencje, Smolana :D

2005-06-16 15:11:46 zgaduj zgadula
oj Nowak masz konkurencje, Smolana :D

2005-06-16 11:28:30 ziobro
ojojo to przepraszam, http://angelus.pl/poslowie-online-2005.pdf tutaj link do raportu o naszych posłach, dotyczy to odpowiadania poslow na mejle, no nasz Pan Posel dwa razy odpowiedział, ceni się, ceni

2005-06-16 10:45:55 » posel nowak
Pytania do rzadu nie moze zadac kazdy posel. Prosze poczytac sobie regulamin. Pytan mona zadac na sesje jedynie 10- nic wiecej. I tak o kazdym pytanie decyduje marszałek. Kiedys bylo tak, ze odwracano kolejnosc co 5 posiedzenie. Wtedy bylem pierwszy i zadawałem pytanie. Teraz jest od najwiekszego klubu do najmniejszego, dlatego sa znikome szanse do zadania pytania.
Kolejke odwrocono dlatego, ze kiedys, jak bylem jedym z niewielu niezrzeszonych, zawsze bylem w pytaniu, co 5 posiedzenie. Teraz zadaje raz na dwa lata. Ostatnio zadałem w marciu. I tak musiałem im zagrozic glodowaniem.

Prosze sie oczytac w regulaminie i wtedy zadawac takie pytania.

Pytanie, kotre zadawałem w marcu zostalo postawione w dniu 5 stycznia tego roku.
W wynkiku tego pytania aresztowano ludzi z grupy Błaszczuk

2005-06-16 10:13:46 ziobro
Noiwak, ja mam pytanie, dlaczego nie zadajesz pytania jako zwykły poseł, pytania poselskie do rządu, co chyba w każdy czwartek i tak jak często to oglądam tak pańskich pytan nie widze, przecież masz takie możliwosci, pokazłbyś się, a nie tylko się zapowidać, zwłaszcza, że wotum dla ministra finansów Ci przenieśli na blisko dwa tygodnie :d

2005-06-15 23:06:09 » posel zbigniew nowak
Jutro będą umieszczone na stronie, a w piatek bedzie widac w Sejmie od 9 rano

2005-06-15 22:14:47 eol
ppn pokaz zdjecie koszulek bo spoleczenstwo ciekawe

2005-06-15 17:45:47 » posel nowak
komputer jest na zewnatrz sali obrad

2005-06-15 16:53:48 Grześ - 3
PPN - coś mnie zaskoczyło !
Pański komentarz :

posel nowak 2005-06-15 14:49:48

był w tej samej minucie co mój. Jak pan zdążył z mównicy do komputera , skoro ja telewizor i komputer mam w jednym lokalu , a komentarz pisałem natychmiast po zakończeniu Pańskiego wystąpienia.

2005-06-15 16:42:27 » posel nowak
Jutro bedzie jakies 10 minut przy wotum nieufnosci dla Gronickiego. To jedyne jake mam na całe posiedzenie. Dlatego do piatku nie bede działał ostrzej. W piatek zas bedzie wiecej

zobacz wszystkie (49) komentarze »

Dodaj swój komentarz

Zanim dodasz komentarz:
Przeczytaj informacje o polityce prywatności, dobrach osobistych i zbieraniu danych (kliknięcie rozwinie planszę z informacjami)

Twoje imię:


Mail (tylko do wiadomości redakcji):
Twój komentarz:
Suma liczb 1 i 4:
 
do początku strony

Copyright © 2005-2018 RaportNowaka

Kontakt z nami