Najnowsze tekstyJuż wkrótce | WiadomościReportażeZygmunt Jan PrusińskiWywiadyCiekawostkiAfery | NewsletterCzatPoleć stronę

Protest głodowy


Aleje Jerozolimskie 125 w drodze przestępstwa... czyli Kaczynski oddaje...

Umowa dzierżawy zawarta w roku 1991 przez J. Kaczynskiego, działającego w imieniu Fundacji Prasowej Solidarności na najem kompleksu przy Al. Jerozolimskich 125/ 127, została zawarta z kierownikiem Urzędu Rej. w Warszawie w drodze przestępstwa.

Typ tekstu: PiS inaczej
Autor: Zbigniew Nowak
Źródło: raportnowaka.pl
Publikacja: 2005-06-05 14:13:48
Czytano: 6516 razy

Umowa dzierżawy zawarta w roku 1991  przez  J. Kaczynskiego,  działającego w imieniu  Fundacji Prasowej Solidarności  na najem kompleksu przy Al. Jerozolimskich  125/ 127, została  zawarta z kierownikiem Urzędu Rejonowego w Warszawie w drodze przestępstwa poświadczenia nieprawdy. strona: (1) (2)

Całość kompleksu przynosi co najmniej 9 milionów złoty przychodu rocznie, przy czym

Fundacja Prasowa Solidarności zaniżała w latach 1997, 1998, 1999 podatki

W 1991 roku, po zakupieniu od RSW Prasa -Książką –Ruch- wydawnictwa  przy Alejach Jerozolimskich 125 okazało się, ze komisja może sprzedać tytuł prasowy „Ekspres Wieczorny”, ale nie  jego nieruchomości. Z tego tez powodu, Fundacja Prasowa Solidarności założona miedzy innymi przez Jarosława Kaczynskiego i Marcina Zalewskiego postanowiła zawrzeć umowę dzierżawy z  na najem od Skarbu Państwa  budynków, które  posiadało wydawnictwo.
Umowa została zawarta na okres 10 lat. Strona (1), (2), (3), (4). Kwota  najmu wynosiła 50 tys. zł m, płatne miesięcznie.  Następnie FPS podnajęła   na okres 13 lat przy jednoczesnej płatności z góry 1500 m kw.  Bankowi BPH.  Najważniejsze było jednak to, ze FPS otrzymała kwotę dzierżawy  wynosząca wtedy około 40 miliardów ( stare złote ) z góry. Można powiedzieć, że samo wynajęcie, gdyby Fundacja miała zgodę  na podnajmem nie stanowił by większych  problemów. Wynajęto 7 tys. m  kw., po 50 tys. za jeden metr, a podnajęto 1500  na parterze, lokalu użytkowego po 170 tys. Zł.
Problem dla badającej w tamtym czasie tą umowę  (PO Warszawa V Ds. 197/91) Prokuratury Okręgowej w Warszawie leżał  w innym miejscu. Problemem tym była rzekoma niegospodarność w BPH polegająca na wynajęciu na 13 lat przy czynszu płatnym z góry. Innym aspektem tego postępowania było przekazywanie przez ten bank darowizn na  rzecz fundacji Kaczynskiego.

Ostatecznie prokuratura uznała, ze prezes tego banku  działał w granicach swojego uznania, mógł podpisać taką umowę, z  tego tez powodu umorzyła postępowanie przygotowawcze.

Na nieszczęście Kaczynskiego okazało się, że prowadzący pierwotne postępowanie w sprawie niegospodarności w  BPH, prokurator Marek Stępniewski zauważył w umowie zawartej pomiędzy Fundacją Prasową Solidarności a kierownikiem Urzędu Rejonowego – Stanisławem Guertler (em), działającym łącznie z kierownikiem działu organizacyjnego -Ignacym Lorentzem, przestępstwo poświadczenia przez tych drugich nieprawdy, tj. czyn ścigany wtedy z art. 266 kk., obecnie z art. 271. W tej sprawie został w roku 1992 wniesiony akt oskarżenia. Proces sądowy był prowadzony w VI wydziale Karnym SR w Warszawie (sygnatura prokuratury  V DS. 258/92, sygnatura sądowa – VI  K 1128/92).
Akta tej sprawy znajdują się w archiwum sadu przy ul Kocjana w Warszawie.

Z wpisów w repertorium   tegoż wydziału wynika, że panowie G& L zostali uznani  winnymi poświadczenia   na korzyść Fundacji Prasowej Solidarności nieprawdy, ale   czyn popełniony przez nich powiązał ze znikomą szkodliwość  społeczną, tym samym byli oni  winni czynu zabronionego, ale nie zostali uznani w dosłownym  tego słowa znaczeniu za... przestępców. Trzeba jednak powiedzieć, że zanim zapadł taki wyrok odbyło się 15 terminów sądowych. Niedługo - po przeczytaniu akt tego postępowania będzie wiadomo, co w przedmiocie tej umowy zeznawał Jarosław Kaczynski.

Teraz najważniejsze

Jeżeli Lorentz i Guertel poświadczyli nieprawdę, co w sposób niepodważalny potwierdził  wyrokiem w roku 1995 w sprawie przeciwko w/w „spółce” sąd rejonowy, to wszystko wskazuje na to, że beneficjant takiego „przestępczej” umowy, tj. Fundacja Prasowa Solidarności winna mieć unieważniona umowę dzierżawy. Tak się nigdy nie stało. Fundacja nie musiała nigdy wydać bezprawnie uzyskanych korzyści, nie musiała się tego  też obawiać, ponieważ  nie podjęto, pomimo, ze urzędnicy działali bezprawnie, działań zmierzających do rozwiązania umowy.
Jest jeszcze aspekt karny korzystania z takiej umowy. Obok dwóch urzędników, którzy popełnili czyn zab

1 2 3

Komentarze internautów

2006-01-26 16:46:14 Misza
To pewnie temu Pan prezydent Kaczyński nie chce oddać Warszawy w "obce ręce"??:-)

2005-10-24 18:03:28 richard
Simplement savoir si Laczynski pense redresser la pologne d une idee comme la 4eme republique.
nous en avons eu des doux reveurs en france et qu est ce qui a change???

2005-06-14 10:01:07 Marek
O,k! Pod adresem Al. Jerozolimskie 125/127 mieściły się redakcje czasopism wydawanych przez najbogatsze koncerny prasowe! Dopiero teraz skojarzyłem! Te wydawnictwa bez żadnych problemów mogły płacić czynsz w astronomicznej wysokości!

2005-06-12 15:58:30 Marek
FRANKA! Na tzw. organizacje pożytku publicznego poszło w tym roku 100 mln zł. Jeśli nie wiesz, jakie to są organizacje - wejdź na stronę ministerstwa finansów. Tam jest wykaz. Np. org. poż. publ. jest Stowarzyszenie syndyków i likwidatorów w Rzeszowie. 1 proc. od ich dochodów osobistych to jest olbrzymia suma. Komu syndycy i likwidatorzy przekazują tzw. dobry podatek? Jak myślisz?

2005-06-09 04:15:04 Leszek
Szanowny Panie Posle, z duzym zainteresowaniem czytam to co Pan pisze i opisuje. Dlatego tez postanowilem wyslac link Panskiej strony internetowej do moich znajomych w Polsce. Okazalo sie jednak ze w Polsce wystepuje pewien rodzaj cenzury. Kiedy moi znajomi chca otworzyc ten link, ukazuje im sie wiadomosc ze strona internetowa jest niedostepna. Istnieje prawdopodobienstwo ze operator internetowy kontroluje tresci zawarte w e-mailach.
pozdrawiam

2005-06-07 13:54:07 Panie Pośle mile mnie Pan
ZASKAKUJE.ZA KILKA DNI I JA PANA ZASKOCZĘ W OGÓLNOPOLSKIEJ TVP SWOIM WYSTĄPIENIEM NA TEMAT SKORUMPOWANEGO APARATU SĄDOWEGO OCZEKUJĄC LAWINY NIEZADOWOLONYCH OCZEKUJACYCH NA WYROKI SĄDOWE. O EMISJI POWIADOMIĘ PANA OSOBIŚCIE.czy otrzymał pan mater. odemnie.Kłania się J.K. Ostrów Wlkp.

2005-06-07 13:37:18 Gdzie jest ten nowy artykół ?
Był artykół o Wassermanie , miałem przeczytać później , a teraz go nie ma.
Co się stało ?

2005-06-07 01:57:46 FRANKA
Skończmy z POJĘCIAMI FUNDACJI za Nasze Podatników Pieniądze, Skończmy z działalnością Społeczną za Nasze Podatników Pieniądze, gdzie z NASZYCH pieniędzy tworzone są STOŁKI i STOŁECZKI dobrze płatne nie mające nic wspólnego z pomocą ludzi potrzebujących, CI ludzie pracują dla stanowiska i pieniędzy a nie dla WYŻSZYCH CELÓW, bowiem niejednokrotnieje nie mają pojęcia dla jakiego celu pracują= dla nich praca jest pracą a nie WEZWANIEM, za co wcale ich nie potępiam= ONI są niejednokrotnie nieświadomie wykorzystywani bo szukają pracy; RZECZNIK PRAW DZIECKA obecnie rozliczany i OŚRODKI POMOCY SPOŁECZNEJ, wg mnie, lada dzień rozliczanych przez osoby NIBYkorzystające z ich pomocy, w końcu dostrzegą iż więcej pieniędzy idzie na STOŁKI i STOŁECZKI osób zatrudnianych przez te instytucje i działalność tych instytucjach niż na NICH = SZUKAJĄCYCH PRACY i WSPARCIA.

2005-06-06 22:03:44 » posel nowak
Grupe popracia to trzeba sobie stworzyc w ramach tych wyborow, inaczej z tego nic nie bedzie.
Jak inczej znalezsc sie z taka grupa w mediach lub przebuc przez nie.

Slyszal pan takiego powiedzenie?

Dla polakow mozna zrobic wszystko - z polakami....
Jak na razie zap.... sam
Coz... robie dalej.. do pelnego sukcesu

2005-06-06 18:13:12 BOSS wyszków


++++++++++++++++++++

czesław grabowski asystent kolasińskiego- to boss z wyszkowa, wesoła ferajna szmugiel-fuxa

2005-06-06 17:45:53 Dalida
Panie Nowak musi Pan znależź grupe poparcia -bo jako jednostka nie usidli Pan
bossów. Oni mają tyle pieniędzy ,że przekupią każdego. Bracia Kaczyńscy są tego przykładem i nie tylko. Dobrze Pan robi eksponując chore układy . Jednak
wola społeczeństwa jest taka ,żeby Pana
przedstawione afery były poparte autorytetami z dziedziny afer gospodarczych bedących poza układami. A czy pan znajdzie takich?????????

2005-06-06 05:04:50 » posel nowak
A kto powiedzial, ze poki co Kacczynski popelnil przestepstwo. Czyn zabroniony popełnili panowie z urzedu rejonowego. Byl to czy poswiadczenia nieprawdy. Wystarczy, ze oni zostali uznani winnymi. To ma istotne znacznie dla zawartej umowy

2005-06-06 00:18:28 » posel nowak
To sobie poczytaj postulaty. Tam jest napisane na czym mozna zyskac 2 mld zl

Czyn Kaczynskiego to art 273 kk- na poczatek

2005-06-05 23:16:23 Ja
NOWAK - walcz, ale masz do czynienia z wielkimi ..... .

2005-06-05 22:25:59 ceber
czytam i czytam i niewidze żadnego przestępstwa Kaczyńskich,weź się koleś zajmij prawdziwymi aferami swoich byłych kolegów z samoobrony czy przekrętami na których budżet państwa traci milijony a nawet milijardy złotych

Dodaj swój komentarz

Zanim dodasz komentarz:
Przeczytaj informacje o polityce prywatności, dobrach osobistych i zbieraniu danych (kliknięcie rozwinie planszę z informacjami)

Twoje imię:


Mail (tylko do wiadomości redakcji):
Twój komentarz:
Suma liczb 3 i 2:
 
do początku strony

Copyright © 2005-2018 RaportNowaka

Kontakt z nami