Najnowsze tekstyJuż wkrótce | WiadomościReportażeZygmunt Jan PrusińskiWywiadyCiekawostkiAfery | NewsletterCzatPoleć stronę

Protest głodowy


Kaczyński & Fundacja Prasowa Solidaroności

Z oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego wynika, że pan posel zasiada w dwóch fundacjach prowadziacych... działalnośc gospodarczą - Fundacji Prasowej Solidarności oraz Nowe Państwo.

Typ tekstu: PiS inaczej
Autor: Zbigniew Nowak
Źródło: raportnowaka.pl
Publikacja: 2005-05-13 11:37:51
Czytano: 8670 razy

Bracia Kaczyńscy, być może - jeden  z nich to  przyszły premier, drugi -  prezydent Polski, zawsze twierdzili, że są czyści jak łza, że Porozumienie  Centrum, nigdy niczyjm kosztem się nie „uwłaszczyło”, że nie pozyskiwało żadnych środków   z podejrzanych lub dziwnych źródeł, w sposób,   który szczególnie  dziś budziłby wątpliwości lub niesmak wyborców Prawa i Sprawiedliwości, partii mającej aspiracje rządzić Polską   w sposób rzekomo uczciwy.

Żeby „kupić” takie deklaracje liderów Prawa i Sprawiedliwości  koniecznym jest postawienie kilku pytań dotyczących przeszłości braci K. oraz  dwóch Fundacji, które nadzoruje obecnie Jarosław Kaczyński - Fundacji Prasowej Solidarności oraz Nowe Państwo. ( patrz oświadczenie majątkowe J.K.)

Na  obecną  chwile  nie  wiele  jest  wiadomo  na temat tego, jakim majątkiem dysponują te fundacje, czym się zajmują, od kogo pozyskują środki, jaką działalnośc gospodarczą prowadzą, itd.?

W przyrodzie jednak nic  nie ginie, trzeba tylko poszukać, poświecić liderom PiS czas.

Zapewniamy, że w najbliższych dniach zostaną dołączone do tego artykułu  wszystkie  możliwe dokumenty, którymi  będziemy dysponować, zarówno te dotyczące fundacji, które nadzoruje Jarosław  Kaczyński,  jaki  innych spółek,  związanych z rzeczonymi fundacjami, w tym „Telegrafu”. Będą to sprawozdania finansowe  złożone do Krajowego Rejestru Sądowego lub właściwego ministerstwa, zdjęcia nieruchomości lub wypisy z Ksiąg wieczystych, zwiazanych z liderami PiS.

Już teraz umieszczamy kopie przelewów wskazujących na to, że Porozumienie Centrum kase z Fundacji Prasowej Solidarnosci jednak pozyskowało. Co to były za środki,  na jakiej zasadzie je otrzymano, czy zwrócono pozyczki?

Nie chcemy póki  co niczego  twierdzic czy też komentować, zostawiamy to ocenie czytelników oraz elektoratowi Prawa i Sprawiedliwości. Nasza redakcja ograniczy się jedynie do pozyskwania kopii wiarygodnych ( urzędowych )  dokumentów oraz ich publikacji  na tej stronie. Zanim PiŚ  zgarnie władze wykonawczą, pokazemy zyciorysy lidrów ich faktyczny  majatek,  ten  związany z fundacjami oraz Prawem i Sprawiedliwością.

Redakcja

 

Fakty i Mity   6-12 maja 2005

 

Tu dokładnieszy opis działalności Kaczynskich wg Fakty i Mity


ukradli księżyc i...

O dwóch takich...
Ani w tej, ani w następnej kadencji Sejmu nie powstanie czwarta komisja śledcza – tym razem ds. braci Kaczyńskich. A szkoda. Zajęłaby się ona gigantycznymi przekrętami bliźniaków. I wcale nie chodzi o FOZZ czy Telegraf...

Skąd się wzięli bracia Kaczyńscy? Z filmidła „O dwóch takich...”? Owszem, ale nie tylko, a nawet nie przede wszystkim. Początki prawdziwej kariery rodzeństwa sięgają Komitetu Obrony Robotników (lata 1977–1980), jednak bez jakiś oszałamiających sukcesów. Tak naprawdę narodziny politycznych Kaczorów można datować dopiero na rok 1989, kiedy to obaj panowie stają się promotorami rządu Tadeusza Mazowieckiego. Jednak bardzo szybko swoją miłość do premiera zamieniają w nienawiść. Czas pokaże, że podobnie będzie z ich kolejnymi namiętnościami.

Wiosna roku 1990. Kaczyńscy zacierają ręce na wieść o konflikcie między Mazowieckim a Wałęsą i zakładają partię rozłamu Solidarności, czyli Porozumienie Centrum. Tak naprawdę nie chodzi jednak o PC – ma ono stanowić przykrywkę przekrętu na miarę kradzieży księżyca. Prawdziwego.

Jarek i Lech zakładają oto Fundację Prasową Solidarność. Kogóż jeszcze widzimy w tej firmie? Jest arcybiskup Gocłowski, jest Maciej Zalewski (obecnie w więzieniu za pomoc Gąsiorowskiemu i Bagsikowi w ucieczce z Polski), a także Sławomir Siwek (milioner), Krzysztof Czabański (powiernik Kaczorów) i Maria Stolzman – później wiceminister rolnictwa, obecnie polityk Unii Wolności. Zarządza Fundacją Rolniczą. To taka firemka, która kieruje częścią interesów Kościoła na wsi.
Fundacja Prasowa Solidarność z Kaczorami na czele, dysponując kapitałem założycielskim w kwocie – UWAGA! – 180 zł, nabywa „Express Wieczorny” – jeden z największych wówczas dzienników w Polsce o nakładzie przewyższającym nakład „Wyborczej” i „Życia Warszawy”.

Powiedzmy to jeszcze raz: dwaj braciszkowie dostają za 180 złotych (tak działo się wówczas, podczas podziału RSW) największą polską gazetę! I co z nią robią? Od razu mianują naczelnym Krzysztofa Czabańskiego – człeka bez reszty im oddanego.
Jednak aby wydawać dziennik, trzeba po pierwsze R

1 2 3

Komentarze internautów

2007-10-06 17:47:37 antonio
Wiele osob mieszkających w Warszawie zna te fakty ale milczą. Własnie dlatego że ja też wiele o Fundacji i nieruchomościach Kaczyńskich słyszałem, postanowiłem wyszukać w google hasła Srebrna Media, no i okazuje się ze informacje są ale jakoś mało ludzi do nich dociera. Panie Nowak, zapomniał Pan jeszcze dopisać jak Lech K. rządził Warszawa i jak jego prawa ręka w postaci architekta miasta kupowała tanio kamienicę aby wysiedlić ludzi i sprzedać deweloperowi ya podwójną cene. No i nie wiem dlaczego tylko ten dewoeloper dostawał szybko zgody na budowę. Polecam FiM z 2005 roku sprzed poprzednich wyborów.

2005-06-17 22:05:11 Józef
Emigrować,czy zostać-oto jest pytanie.Nikt z nas pojedyńczo z nimi nie wygra.A może by tak zjednoczyć wysiłki?......

2005-06-12 12:57:49 Ziomek
A swistak siedzi zawija sreberka.
Polska bedzie krajem liczacym sie tylko i wylacznie wtedy gdy bedzie miala silna gospodarke. I tyle. Spory ideologiczne sa kompletnie nie potrzebne!!

2005-06-09 15:58:11 Stefan Michal
Zwracam sie niniejszym do Wszystkich opluwaczy,przyjdzie w waszym zyciu taki dzien ze zapragniecie przeprosic Pana Boga i Tych Wszystkich kturzy mysla inaczej od Was i wtedy bedziecie miec sucho w gardle wiec moze zostawcie sobie troche sliny,nie wypluwajcie bez zastanowienia Ja wiem ze mamy taki czas ze Kat z Ofiara sie brata i zapomnialo wielu z nas krew Ojcow na rekach Kata. Przyjemnie sluchac obietnic czczych jak bajek do poduszki i niepamietac o krzywdach swych nie bylo POPIELUSZKI Co znaczy RADOM WOJENNY STAN o WUJKU pamiec zanika, teraz sie liczy pieniadz Pan,nie bylo GRZESKA PRZEMYKA.Po Europie prowadzi nas bezideowa klasa,wciaz trwa dla Polski niedobry czas,nie bylo STASKA PYJASA.Po szkodzie Polak madry jest,madroscia narodu przyslowia,znow przechodzimy wolnosci test,nie bylo SCIEZEK ZDROWIA. Ale przypomniec chcial bym TYM co sie juz BOGA nie boja,ze w majestacie wielkim swym,pod stocznia trzy krzyze stoja.Zycie przemija plynie czas,kolejne ida swieta.Kto w takiej chwili posrod nas o krzywdzie Ojcow pamieta.Odnas zalezy czy kraj bedzie Nasz i co sie w NIM jeszcze wydazy,czy pozwolimy pluc sobie w twarz,a moze nie mamy juz twarzy ?

2005-05-30 00:25:11 Lech Kaczyński
Precz ze mną!! Ja mam cos nie tak w głowie. Nie moge juz tak dalej żyć. A ta partia to nagonka Jarka. On od początku kazał mi robić to co on chce. Ja wole ugotowac cos cieplego dla mojej zony i pogadac na wykladzie z prawa pracy do bezmozgowych studentow!!

Zbyszku Nowak - moj drogi - daj pyska i nie obsmarowywuj mnie na swojej stronie internetowej.

pozdrawiam

Lech

2005-05-26 14:44:48 » posel nowak
Nie zamierza startowac z listy samoobrony. Wykazac mozecie sami. Tez jstescie obywatele. Co ja mam robic wszystko sam?

2005-05-26 13:28:58 Piotr z Warszawy
No właśnie! - popieram przedmówcę, a co do wypowiedzi mojego imiennika ze Zmijogrodu "chyba zdrowego ale inaczej" to właśnie widać kogo wybrał, wygląda na to że kurę - ale taką z C.K. Dezerterów; tak to jest kiedy niby "bezinteresowni" posłowie tak naprawdę wspomagają samoobronę, (którą na tebenę od początku wspomagało sld) i sld. Towarzystwo wzajemnej adoracji, gratujuję poczucia humoru pośle!

2005-05-26 13:16:43 zbyszek
nowak na Prezydenta....ale u pigmejów ..hehehe

2005-05-23 03:54:48 herr brona
jawohl kaczory i te inne donaldy niech sie schowają nadchodzi samabrona partia ludzi co nigdy nie rządzili choć zadłużają sie jakby państwowe posady już mieli. Partia ludzi co nie skalali sie ni kłamstwem(klewki?) ni oszustwem (hojarska i kredyty) ni zatargiem z prawem (lepper i 4-5?? wyroków sądu). Jesli jako zwykli rolnicy już przekręcali państwo to co będzie jak będą rządzić? Nowak nibyś taki niezależny ale cie marszałek do siebie na liste puszcza i pewnie każesz nam uwierzyć że to za zasługi w walce z nieprawością. ile będziesz musiał mu przysług wyświadczyć abyscie kwita byli?? Wykaż sie pokaż jakie przekręty ludzie od jędrusia robią i robili(już ty dobrze wiesz jakie;)) bo tak toś nie poseł niezależny ale forpoczta oberburaka III RP.

2005-05-19 12:28:35 » posel nowak
prosze nie pomawiac mnie o wydanie zlecenia na sfalszowanie opinii prze zInstytut psychitrii

2005-05-18 23:23:19 PIOTR ze ŻMIGRODU
Sz.P. NOWAK z całego serca życzę szybkiego powrotu do zdrowia i więcej determinacji w walce z nieprawościami a ja z całą rodziną ize znajomymi będę na Pana głosował ale póki nasza ordynacja jest taka iż dopuszcza nawet do tego iż krowa lub Osioł może być wybrany na posła to nie wróżę temu krajowi dobrobytu.

2005-05-18 23:18:00 JAN
KACZORY to super przekrętasy a niedaj Borze aby zostali wybrani do nastepnej kadencji to nie tylko mamy dalsze rozkradanie biednej Polski ale również wrogów na zachodzie jak i na wschodzie a MOŻE OTO CHODZI ?????
To są ludzie chorzy, ich powinno się umiścić za zamkniętymi drzwiami i zgubić klucz

2005-05-18 16:51:51 elwisking
tak trzymać panie Nowak jestem z panem

2005-05-18 15:45:11 piotrek
Panie Nowak! Dobrze ze Pana dzis wykluczyli z obrad sejmu, bo jest to dosc zenujace ogladanie Pana jako tlo kolejnego mowcy. A jezeli chodzi o zaswiadczenie o Panskiej poczytalnosci. To moge Panu przygotowac podobne i wpiszemy tam tez, ze nie jest Pan nosicielem wirusa HIV, WZW B i C, a także, że ma Pan błekitną krew. Moge tez przyslać Panu dyplom ukonczenia prawa, co by mogl Pan spokojnie glodowac a wyzsze wyksztalcenie miec. Nie krytykuje tu Pana pogladow, nie podwazam Pana zaslug, ale to co Pan robi w sejmie wplywa jedynie na spadek zaufania i szacunku do niego.
Panie Posle Nowak: nie tędy droga!!!

2005-05-18 15:22:52 wojtek
PO i PIS to partie po AWS,więc czego się można spodziewać... Tylko naiwnii wierzą, że to zupełnie nowi ludzie, już nie dorobkiewicze,a patryioci. Czemuy Kaczyńskiemu mało jest stołka prezydenta WARSZAWY, bo walczą o coraz wyższe stołki i możliwości dorobienia się pieniędzy. Po SLD kolejne partie będą mówiły, że zastały zrujnowaną Polskę i dlatego tak to się wszystko ma... Kaczyńscy, są takim samym zagrożeniem jak nasz zaginiony teraz L.Miler. Brawo panie Nowak, popieram tą walkę.

zobacz wszystkie (36) komentarze »

Dodaj swój komentarz

Zanim dodasz komentarz:
Przeczytaj informacje o polityce prywatności, dobrach osobistych i zbieraniu danych (kliknięcie rozwinie planszę z informacjami)

Twoje imię:


Mail (tylko do wiadomości redakcji):
Twój komentarz:
Suma liczb 1 i 3:
 
do początku strony

Copyright © 2005-2018 RaportNowaka

Kontakt z nami