Najnowsze tekstyJuż wkrótce | WiadomościReportażeZygmunt Jan PrusińskiWywiadyCiekawostkiAfery | NewsletterCzatPoleć stronę

Protest głodowy


Numery rządu Marcinkiewicza...

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi postępowania sprawdzające w sprawie podawania w oświadczeniach majątkowychnieprawdy przez elitarnych posłów Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko wskazuje na to, że posypią się wnioski o uchylenie immunietów.

Typ tekstu: PiS inaczej
Autor: Zbigniew Nowak
Źródło: raportnowaka.pl
Publikacja: 2005-11-28 04:09:52
Czytano: 8030 razy

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi  postępowania sprawdzające   w sprawie podawania nieprawdy przez elitarnych posłów  Prawa i Sprawiedliwości w oświadczeniach majątkowych.

Kim są Ci posłowie?

Pierwszy z nich, to -  premier Kazimierz Marcinkiewicz, drugi – Adam Lipinski – wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, główny finansista Jarosława Kaczynskiego, trzeci  - Adam Bielan (obecnie eurodeputowany). Poważne wątpliwości występują tez wobec posłanki – Jolanty Szczypińskiej ze Słupska (objęła mandat po  Wiesławie Waledziak 1 kwietnia 2004 r.)

Teraz po kolei:

Premier  Kazimierz   Marcinkiewicz  nie podał  w oświadczeniu  majątkowym  na początek czwartej kadencji, że przed objęciem mandatu  posła w październiku 2001 roku, zarobił  w towarzystwie HMC,  u  swojego partyjnego kolegi 36 tys. zł. Taka informacje podało  radio  RMF.  Następnie  okazało  się,  co  ustalił   były  poseł   Zbigniew  NOWAK,  że  nasz  premier z „Prawych i Sprawiedliwych” , zasiadał  w spółce akcyjnej – Instytut Środkowoeuropejski S.A. z siedzibą w Poznaniu, której był właścicielem.  Premier - były prezes wprawdzie podał  coś na temat jakiegoś instytutu, organizacji, non – profit (zapewne dla zmylenia czytelnika), ale, że  była  to  zwykła  spółka prawa handlowego, to już przemilczał.  Na  marginesie pan prezes Marcinkiewicz ma również kłopoty z ustawy o rachunkowości. Spółka nie ma zwyczaju składania bilansów.  Nikt, nigdy  od 1999  roku  nie  pofatygował  się do Rejestru Handlowego  z takim dokumentem.

Mało tego, premier zapomniał w kolejnych oświadczeniach podać, że przez  dobre parę miesięcy, w roku 2003,  był prezesem zarządu tego podmiotu.  Dla pewności   potwierdzam, że istnieją dokument z jego podpisem, jako prezesa zarządu.  Żeby było ciekawiej, może śmieszniej, trzeba podać, że pan właściciel - prezes zrezygnował z  funkcji prezesa na rzecz podejrzewanego obecnie  przez prokuraturę  w Krakowie o różne przestępstwa, niejakiego  –  Mirosława   S.  Pan S.  też  jest  jednym  z  prominentnych  działaczy   Prawa i Sprawiedliwości.  Pan premier przyłapany na  wspólnym biesiadowaniu z panem S. przez dziennik FAKT  kilka tygodni temu nie przyznał się, że S, nie tylko jest  jego  partyjnym kolegą, ale też - prezesem jego spółki.

Z niepodaniem tej informacji, pomimo, że już  zatajenie funkcjonowania jako prezes dyskwalifikuje go jako premiera,  jest pół biedy, większy problem będzie wtedy,  jak się okaże, że prezes Marcinkiewicz brał kasę z Instytutu i jej nie zgłosił w Sejmie. Jeżeli taka hipoteza by się potwierdziła, to można  mówić o konieczności ścigania premiera za oszustwo (art 286 kk).  Dlaczego? Otóż każda zarobiona kasa  poza  Sejmem  ma wpływ na wysokość pobieranego uposażenia poselskiego.

Takim  klasycznym wyłudzeniem jest zatajenie przed MOPSEM, GOPSEM  albo Urzędem Pracy uzysków pieniężnych mających wpływ na wypłatę świadczenia. Jak taki przypadek wystąpi u zwykłego śmiertelnika, to sądy skazują  go na rok w zawieszeniu. 

Czy prokuratura to zbada?

Jeżeli premier zataił dochód uzyskałby z HMC,  zataił prezesurę w Instytucie, to może też  się okazać, że nie była to działalność charytatywna. Czekamy jednak na ustalenia prokuratury. Prokuratura  nie powinna  jednak zapomnieć  sprawdzić  stanu faktycznego  w taki sposób, żeby wykluczyć ewentualnie fałszywe zeznania prezesa – posła – premiera Marcinkiewicza. Prosta rzecz – trzeba zapytać urząd skarbowy, czy płacono  jakieś podatki?

W tym przypadku  koniecznym jest też ustalenie, czy przestępstwa dodatkowo  nie popełnili urzędnicy skarbowi w Gorzowie Wielkopolskim oraz poseł Stefaniuk.

Dlaczego oni?

Pierwsi dlatego, że już w roku 2001 musieli wiedzieć, a raczej wiedzieli, że poseł Marcinkiewicz  skłamał w oświadczeniu  majątkowym złożonym  na początku  IV kadencji. Jest więcej niż pewne, że nie zawiadamiając prokuratury o rozbieżnościach popełnili przestępstwo ścigane z art. 231 kk. w związku z art. 304 kpk.  Taki sam czyn popełn

1 2 3

Komentarze internautów

2006-05-22 14:36:19 Tomasz
Ku, zastanowieniu niektórych komentatorów. Jaki sens obrażać człowieka. Jeśli Poseł Nowak kłamie to z pewnością oskarżeni o nieuczciwość politycy i biznesmeni podadzą go do sądu z powództwa cywilnego. Nie podają? Ciekawe dlaczego?

2006-01-11 15:32:26 =sa=
Najpierw pisze Pan, iz "...Premier - były prezes.. (Instytutu Środkowoeuropejskiego)" a potem wyraza sie Pan o nim jako prezesie: "...ewentualnie fałszywe zeznania prezesa – posła – premiera Marcinkiewicza..."
prosze sie trzymac faktow i ustalic wersje. To jest tym prezesem czy nie jest? Bo jesli nie jest to niby czemu mialby podawac to w deklaracji majatkowej?

2006-01-11 14:47:25 M
Na złodziejach czapka gore. Trzęsą potrkami PiS-iaki wię ciągle jak widzę atakują. Niech Pan pisia na nich i robi swoje

2006-01-09 21:29:59 All
Pozwal juz kogos czy jak zwykle majaczy ?

2006-01-07 15:32:13 gurken
EX POŚLE NOWAK, a co to za klub Źródełko, jeśli można wiedzieć?

PS. Czytać umiem, ale Ty z pewnością nie potrafisz pisać. Nie używasz polskich znaków dialektycznych ("sie", "bylem", "ze"). Robisz błędy ortograficzne ("parti"). Utwietrdza mnie to tylko w przekonaniu, że debilem rzeczywiście jesteś.

Moim zdaniem to Ty powinieneś płacić grzywną - za łamanie ustawy o języku polskim.

2006-01-07 10:13:49 Zbyszek(!)Ziobro
:):):):)

2006-01-07 02:10:00 » ex posel nowak
ja nie bylem nigdy w parti ktora nazywa sie samoobrona, nigdy nie bylemw zadnej partii. Ile mam pienidzy to mozna ( jak sie umie czytac) wyczytac z oswaidczenia majatkowego).

Zapewniam, ze za tego debila zaplaci pan na klub Zrodelko pare groszy

2006-01-07 01:58:34 gurken
Były pośle Nowak! Do roboty byś się jakiejś wziął, a nie tylko głupie strony w internecie robić. Ty w ogóle gdzieś pracujesz, czy żyjesz z odsetek od diet poselskich odłożonych na konto?
Takich debili jak Ty w polskim parlamencie było dużo więcej. Człowieku zauważ, że mało kto w tym kraju traktuje Cię poważnie. Większość polskiego społeczeństwa ma Cię albo za idiotę, albo w ogóle o Tobie nic nie wie, bo żadne szanujące się medium nie będzie cytowało Twoich pseudorewelacji o aferach, których nie było.

Współczuję wszystkim Zbyszkom i wszystkim Nowakom w Polsce tego, że ktoś może ich z Tobą kojarzyć, a szcególnie panu "Ręce, które leczą" - Zbyszkowi Nowakowi. Jestech obciachem dla całego polskiego narodu, polskiej demokracji, wszystkich Zbyszków, Nowaków i wszystkich ludzi, którzy mają nazwisko na "N". I vice versa, jak to mawia Twoja była koleżanka partyjna Beger.

2006-01-06 15:02:24 » ex posel nowak
nie potwierdzam, ze ta pani jest maja asystentka, bowiem nie mam zadnej

2006-01-06 13:47:32 asystentka
Pan poseł Nowak otrzymał zawiadomienie z prokuratory, że zostało wszczęte śledztwo w/s działalności niektórych osób na forum, więc Pan poseł Nowak mówi, że Grzeski, Józki i inne Krysie mają się czego obawiać, to po pierwsze, a po drugie Pan poseł Nowak mówi, że będzie chciał podejmie kilka zdecydowanych ruchów, aby Ruch Obywatelski pod patronatem posła Nowaka osiągnał w wyborach samorządowych dobry wynik, sam pan poseł Nowak rozważa możliwość kandydowania na prezydenta jednego z dużych miast, niestety pan poseł Nowak mówi, że nie jest wstanie się rozwielokrtonić

Z wyrazami szacunku dla poważnych i mądrych Internautów

Anna Grześkowiak
Asystentka społeczna

2006-01-05 17:23:35 Amadeusz
Łubu du bu łlu bu du bu, niech nam żyje Prezes Naszego Klubu i niech gorzałę piję! Tj Nowak Zbigniew (zwany też pekasem)!

2006-01-05 11:36:43 » ex posel nowak
nie umarła i nie umrze, szybciej sie pan ujawni

2006-01-05 11:02:36 Grześ -3
Czyżby strona już zamarła?
Co teraz robi nasz ulubieniec PexPN ?

2006-01-01 23:21:26 Grześ -3
Nie rozumiem , dlaczego postać PexPNowaka nie wystąpiła w Szopce Noworocznej.
Zeszłoroczna aktywność PexPN dostrzeżona została za to w programie Szymona Majewskiego.

2006-01-01 23:12:04 gurken
Panie Nowak ma pan rację. Polska władza sądownicza działa bardzo źle, podobnie jak polska służba zdrowia. Gdyby te instytucje działały poprawnie to albo by pana posadzili za kratami za pisanie kłamstw i pomówień, albo w szpitalu psychiatrycznym za psiadanie poważnego schorzenia psychicznego.

zobacz wszystkie (182) komentarze »

Dodaj swój komentarz

Zanim dodasz komentarz:
Przeczytaj informacje o polityce prywatności, dobrach osobistych i zbieraniu danych (kliknięcie rozwinie planszę z informacjami)

Twoje imię:


Mail (tylko do wiadomości redakcji):
Twój komentarz:
Suma liczb 2 i 1:
 
do początku strony

Copyright © 2005-2018 RaportNowaka

Kontakt z nami