Najnowsze tekstyJuż wkrótce | WiadomościReportażeZygmunt Jan PrusińskiWywiadyCiekawostkiAfery | NewsletterCzatPoleć stronę

Protest głodowy


Kolejne fałszywe zeznania premiera...

czyli „GTW na prawicy S.A”

Typ tekstu: PiS inaczej
Autor: Zbigniew Nowak
Źródło: raportnowaka.pl
Publikacja: 2005-10-09 18:56:50
Czytano: 7654 razy

 

Poseł Kazimierz  Marcinkiewicz   przez prawie cały rok 2003  był prezesem zarządu w firmie „INSTYTUT ŚRODKOWOEUROPEJSKI” S.A.  (kapitał 100 tys. zł). Tak, to nie jest żadne przekłamanie!  Ta instytucja to nie żaden instytut w sensie naukowym, czy też, jak pisze  w ostatnim wydaniu tygodnik „WPROST”, instytut polityczny. Nie jest to też żadne  stowarzyszenie, ani fundacja, mająca jakiś zacny cel. To najnormalniejsza firma, zwykła spółka prawa handlowego,  założona w  dniu 21 stycznia 1999 roku - przez panów: Wiesława WALEDZIAKA (gdzie wtedy pracował?), Waldemara GASPERA (tego od TV Familijna), Marka ZDROJEWSKIEGO, Jarosława Daniela SELLINA, (tego od KRRiT) -  (uwaga!),  Marka Stefana BUDZISZA (tego od ASAP Promotion and Consultants ) oraz Cezarego Michalskiego.

W pierwszej radzie nadzorczej Pan Waledziak zatrudnił: Waldemara GASPERA, Cezarego MICHALSKIEGO, Jacka RUSIECKIEGO, Krzysztofa PROKOPA oraz – uwaga – Marka MATRASZKA ( chyba tego od - "CEC Governement Relation",. )

Do zarządu trafił jako prezes  -  pan Marek BUDZISZ.

Miedzy czasie w radzie nadzorczej byli również panowie: Sebastian BOJEMSKI, Leszek BUCIOR (odwołani w dniu 20 czerwca 2003 r). W ich miejsce wstąpił Konrad SZYMANSKI.

Cele spółki:  (tak było na początku)

1. powoływać fundacje i sprawować w nich obowiązki ich najwyższej władzy

2. prowadzić w własnym zakresie prace badawczo- rozwojowe,

3. tworzyć oraz przystępować do innych podmiotów prowadzących działalność  niezarobkową, których cele są zbieżne z celami Spółki

4. nabywanie akcji i udziałów w spółkach handlowych

5. prowadzenie wydawnictw prasowych i  książkowych

6. zarządzanie przedsiębiorstwami oraz administrowaniu funduszami innych podmiotów

Od Raportnowaka.pl: brakuje tylko administrowania Rzeczpospolitą oraz  jej budżetem- Jak z taką  małą kasą  można mieć takie założenia i wizje - a  może chodzi o „kapitał ludzki”?

Zanim pan poseł Marcinkiewicz został prezesem zarządu funkcje tą pełnił niejaki Dymitr Hirsch. Jako adres  do korespondencji  pan Marcinkiewicz  podał mieszkanie przy ul. Mokotowska 31 lokal 6.

Pan prezes Kazimierz M. odwołał się z zarządu instytutu z końcem 2003 roku. Miał powód! Jego następcą w zarządzie został nie byle kto, jakiś tam najemnik płatny miesięcznie. Tym człowiekiem  jest - zresztą do obecnej  (patrz wypis z KRS) chwili, niedawno aresztowany  do sprawy wyłudzeń i łapówek przez Sąd w Krakowie – pan Mirosław Andrzej Styczeń.

To ten  sam, którego fakt przyłapał na wspólnym biesiadowaniu. Dlaczego by nie! To było biznesowe spotkanie właściela z prezesem.

Zwrot „odwołał” jest celowy i zamierzony, nie jest też przekłamaniem. Pan premier M. od listopada 2002 roku obok Waldemara Waledziaka był jedynym posiadaczem akcji tej spółki.

To wyłącznie  ci dwaj panowie stanowili 100 %  WZA.
 
Jak to się stało?

W dniu 6.11. 2002 roku pan Marcinkiewicz odkupił od  panów Budzisza i Sellina ich akcje. Waledziak skupił zaś akcje od Gaspera i Zdrojewskiego. Tym samym panowie posłowie Prawa & Sprawiedliwości S.A stali się jednowładcami tego podmiotu. Tak było nawet w dniu złożenia na koniec IV kadencji  przez posła Marcinkiewicza oświadczenia majątkowego.

Dopiero od kilku dni poseł M.  twierdzi, iż  wyzbył się swoich akcji na rzecz Waledziaka. Na jak długo panie premierze? Jest dokument z data pewną?

Żeby było ciekawie oraz interesująco spieszmy poinformować, że panom Waledziakowi & Marcinkiwiczowi, oraz ich prezesowi grozi odsiadka, a mianowicie  z art.  79 punkt 4 ustawy o rachunkowości. Zarówno pan prezes Budzisz, prezes Hirsch, Marcinkiewicz, a teraz prezes Mirosław Styczeń  mają gdzieś obowiązek przedkładania dokumentów finansowych do rejestru handlowego czy tez obecnie KRS i odmawiają sądowi przekazania wymaganych kwitów. Pan poseł Marcinkiewicz nie dopełnia tego obowiązku pomimo, że sąd instruuje go, że czyn ten stanowi przestępstwo.
Sąd już nie musi zawiadamiać prokuratury, zostało ono złożone przez posła na Sejm  -Zbigniewa NOWAKA.

Dotyczy ono między zarówno przepisu o rachunkowości, złożenia po raz kolejny nieprawdziwego przez posła Marcinkiewicza, oświadczenia  majątkowego, jak i domniemania przyjęcia w listopadzie 2002 roku,  korzyści majątkowej od poprzednich posiadaczy akcji tj.  między innymi od Marka Budzisza  poprzez odkupienie akcji po cenie nominalnej.
Wydaje się, że cała  ta sytuacja ma szanse nabrać znacznej dynamiki oraz  jak mówią organa ścigania - stać się tzw. rozwojowa sprawą. Coś cały ten bizne

1 2

Komentarze internautów

2008-11-11 18:59:24 darek
Z dokumentów złożonych w KRS (tj. z odpowiednich umów sprzedaży udziałów AQQ Sp. z o.o.) wynika, iż w dniu 26.04.2007 doszło do zawarcia transakcji sprzedaży udziałów :
a) Pana Rafał Ogrzewalski na rzecz CT Creative Team S.A. – 23.750 udziałów za kwotę 1.319.664,00 zł,
b) Pana Wojciecha Michiewicz na rzecz CT Creative Team S.A. – 23.750 udziałów za cenę 1.319.664,00 zł,
c) Pana Leszek Bucior na rzecz CT Creative Team S.A. – 23.750 udziałów za cenę 1.319.664,00 zł,
d) Pan Mariusz Oleszczuk na rzecz CT Creative Team S.A. – 23.750 udziałów za cenę 1.319.664,00 zł,
e) Pana Dariusz Pyżanowski na rzecz CT Creative Team S.A. – 23.750 udziałów za cenę 1.319.664,00 zł.

Spółka została założona na początku 2005 roku. Panowi wymienieni wyżej wnieśli udziały po 23.750 zł. Czyli ich zysk wyniósł 1,3 mln zł ?
Czy wg Państwa gospodarne było zawarcie takiej transakcji przez CT Creative Team S.A. ? www.aqq.eu

O zmianie wspólników Sąd Rejestrowy został powiadomiony dopiero w dniu 14 stycznia 2008 roku, czyli bardzo długo po upływie terminu przewidzianego przepisami prawa. Warto także dodać, iż osoby odpowiedzialne za zgłoszenie w Sądzie Rejestrowym odpowiednich informacji i dokumentów, to osoby, które brały udział w transakcjach sprzedaży udziałów i miały wiedze o przedmiotowych transakcjach.

2006-09-06 11:18:41 jozef chmura
panie nowak kiedy bedzie pan mial czas zajac sie debica .obiecuje pan juz 2lata a unika pan rozmowy.moze chodzi tu tylko o W S I ,a pionki z P I S to tylko zolnierzyki.P I S doskonale wspolpracuje z S L D i firmami U B eckimi.Debica jest opanowana przez mafie S L D .U B .P Oz uniwersytetu warszawskiego .Kalwas Andrzej zarabia 15lat w debicy w radzie nadzorczej F O Debica wraz z czeslawem laczakiem P I S .Mafia "Krakowskie Przedmiescie "ma swojego A G E N T A W Strasburgu Lech Garlicki ktory legalizuje ustawiane przez agenture wyroki .P I S z tego korzysta .mafia ustawila 50 wyrokow w krakowie i rzeszowie .spolki www.sks legal............www.spcg.........wwwpwc ........devey ballantine .kpmg.C S First BostonC I T Y B A N K Handlowy.Panie posle marcinkiewicz niema zwiazku z III wladza sadownicza.zajmijmy sie jawnoscia wladzy sadowniczej zyciorys sedziego .jego rodziny lacznie z dziadkiem.przynaleznosc U B , S B partii,Zwiazku prawnikow polskich Krajowej Rady Sadownictwa sprawdzenie zgodnosci deklaracji statutowych z faktyczna dzialalnoscia.Panie posle list otwarty do prezydenta o nowa ordynacje wyborcza tak by nie mafie partyjne nie eliminowaly mniejszosci.jawne zyciorysy wladzy.pochodzenie. tego brak w panskim repertuarze otworz pan sie w kierunku D I A L O G U tak by troche sluchac L U D U ,Dyktature W S I juz mamy . Jozef chmur a-Debica www.aferaa.prv.pl .Jezeli urazilem jakas Pana sympatie polityczna to przepraszam.Wilk i prokurator S L D wylecieli za przechowanie przestepcy a o tym Pan nie powiedzial.Nie powiedzial pan czyja kampanie wyborcza pan prowadzil w rzeszowie?Mam tez inne do pana pytania i informacje ktore pasuja do hasla pana strony

2006-05-10 11:12:00 adam
http://orka.sejm.gov.pl/opinie5.nsf/nazwa/zg_1_198/$file/zg_1_198.pdfi:

2005-10-26 17:57:39 fan
Witam, Panie Nowak tylko jedno sprostowanie do tego tekstu, pomijajac wszystkie jego zalozenia, ktore w swoim charakterze sa dywagacjami (nie bede ich ocenial), jeden z faktow przytoczonych jest falszywy (byc moze omylkowo), a mianowicie przytoczony w tekscie pan Miroslaw Styczen NIE zostal ARESZTOWANY, a jedynie zatrzymany na pare godzin w celu zlozenia wyjasnien na prowadzone sledztwo prokuratorskie. Ufam ze nie jest Pana celem/sposobem umieszczanie nieprawdy w swoich artykulach. Pozdrawiam

2005-10-19 16:23:23 o. Euzebiusz
Rzucam na ciebię klątwę MIRASIE! Popierasz paskudnych typów i jeszcz się nie boisz należnej kary.

2005-10-19 08:31:02 Miras
Polska to się musi wstydzić takich PN i popierających go Euzebiuszów, bo to zakały Ojczyzny.

2005-10-18 11:15:18 br. Euzebiusz
Polska to się takich MIRASÓW musi wstydzić, bo to zakały Ojczyzny.

2005-10-18 07:08:06 Miras
PPN??? JUŻ NIE!!! Teraz tylko PN. Nareszcie. Ile to się człowiek wstydu najadł przez takiego posła.

2005-10-17 21:50:11 Bibianna Mech
Poseł Nowak nie takie rzeczy w życiu przechodził. Jeśli ktoś sądzi, że go zastraszy to jest w ogromnym błędzie! Jestem pewien, że Pan Poseł będzie nadal "kontynuować swoją tworczą acz kontrowersyjną działalność publikacyjną". Panie Pośle jesteśmy z Panem. Polsce porezbny jest głos prawdy w każdym domu. Alleluja i do przodu!

2005-10-17 19:39:16 A jutro koniec IMMUNITETU
I pozwą za pomówienia

2005-10-17 15:27:03 » posel nowak
Czekam....

2005-10-17 13:06:16 upsa
Pan Nowak będzie zapewne kontynuować swoją tworczą acz kontrowersyjną działalność publikacyjną w internecie, no chyba że wreszcie któryś z polityków będacych w jego zainteresowaniu pozwie go do sądu....

2005-10-16 22:56:42 Ups
Ludzie (ludziska), jacyś tacy zblazowani i strustrowani totalnie jesteście... :]

2005-10-16 19:51:47 Hofman
Hirsch to związany z tym arcy-nieciekawym posłem Piss Arturem Zawiszą działacz warszawskiego ZHR, załorzył z Zawiszą jakieś stowarzyszenie swobód obywatelskich czy czy cóś podobnegoLeszek Bucior - obecnie urzędnik UNFE.(Ponoć szykowany na wiceministra w MPS.

2005-10-16 13:23:27 dariusz petryka
Hirsch i Bucior - szukam informacji na temat Panów przywołanych w tym artykule. Jesli ktos moze pomóc to porszę o kontakt na e-mail dario-78@wp.pl

zobacz wszystkie (62) komentarze »

Dodaj swój komentarz

Zanim dodasz komentarz:
Przeczytaj informacje o polityce prywatności, dobrach osobistych i zbieraniu danych (kliknięcie rozwinie planszę z informacjami)

Twoje imię:


Mail (tylko do wiadomości redakcji):
Twój komentarz:
Suma liczb 5 i 3:
 
do początku strony

Copyright © 2005-2018 RaportNowaka

Kontakt z nami