Najnowsze tekstyJuż wkrótce | WiadomościReportażeZygmunt Jan PrusińskiWywiadyCiekawostkiAfery | NewsletterCzatPoleć stronę

Protest głodowy


Lewa kasa dla Marcinkiewicza... czyli dlaczego premier musi odejść?

Poseł Kazimierz Marcinkiewicz w 2001 roku zarobił w spółce HMC S.A. 36 tyś. W czasie gdy pan poseł tak sobie dorabiał na akwizyjcji, jego koledzy... Mech i Bucior kontrolowali fundusz OFE "Rodzina".

Typ tekstu: Wiadomo�ci
Autor: Zbigniew Nowak
Źródło: raportnowaka.pl
Publikacja: 2006-05-31 10:00:08
Czytano: 4037 razy

Na początku obecnej kadencji, po tym jak Kazimierz Marcinkiewicz został desygnowany na premiera, okazało się, iż pan poseł zapomniał wpisać do oświadczenia  majątkowego kwotę 36 tyś zł , uzyskaną ze spółki HMC S.A.

W związku z oczywistym popełnieniem przez premiera przestępstwa złożenia nieprawdziwych zeznań w oświadczeniu prokuratura prowadziła czynności sprawdzające, śledztwa jednak nie wszczęto ponieważ uznano, iż wpisanie w punkcie 9 oświadczenia  jedynie informacji przychody za... konsultacje, w zupełności wyczerpuję wymóg wpisywania informacji na temat przychodów. W tym punkcie należy jednak podać  enumeratywnie kwotę i tytuł z każdego przychodu.

Winno  być:

HMC S.A
Kwota 36 tyś
Tytuł -  prowizja za akwizycje  albo konsultacje.

W żaden sposób wpisanie słowa „KONSULTACJE” takiego wymogu nie spełnia.
PKO, następca prawny i  nowy właściciel OFE Rodzina odesłał pana prokuratora w zakresie zawartej przez HMC S.A. z Marcinkiewiczem umowy na akwizycje  do własnego  archiwum, jednakże pan prokurator  nie zechciał wykonać tej czynności i odmówił wszczęcia postępowania. Dlaczego nie chcial sprawdzić z jakiego powodu MArcinkiewocz pisze konsultacje a HMC SA  prowizja za akwizycje.


Pan premier zapomniał też podać, iż w roku 2003 przez pół roku  pełnił funkcje prezesa zarządu Instytutu Środkowoeuropejskiego S.A. W tym przypadku prokurator uznał, iż Marcinkiewicz nie musiał wpisywać tej funkcji do oświadczenia majątkowego ponieważ oświadczenie wypełnia się wg stanu faktycznego z dnia 31 grudnia, a nie za cały rok. Jeżeli to  była  by  prawda,  to nie było też obowiązku wpisywania przychodów z początku roku, a jedynie te uzyskane w.... Sylwestra.  Oczywistym jest też pytanie, czy   Marcinkiewicz  pobierał za zarząd jakiekolwiek pieniądze. Jeżeli  fakt pobierania wynagrodzenia  lub innych kwot zostałby potwierdzony, to  jest kolejne przestępstwo zatajania prawdy w oświadczeniu majątkowym  wynagrodzenie oraz oszustwo na niekorzyśc Sejmu. Tego pan prokurator tego też  nie sprawdził!

Paranoja urzędnicza, czy celowe utrudnianie postępowania karnego?

Sprawdziliśmy co się działo w HMC  w momencie, gdy Marcinkiewicz zarobił w   niej na szybko 36 tyś zł oraz za co mogło płacić HMC Marcinkiewiczowi  taką kase.

Co  wyszło?  W  czasie  gdy  pan  premier  dorabiał  w  HMC SA   sporą  sumkę,  w oparciu o informacje zamieszczone w giełdowym PARKIECIE (3-5.06.00), koledzy pana posła .... Cezary Mech i Leszek Bucior ( ten osttani, to trzeci po Dymitrze Hirszu, Ewie Juszczyk, Oberprezes  wszystkich  interesów  Marcinkiewicza  i  Łuczaka,  w tym "ukradzonej" z PEFRONU społki RON Leasing), zawiadującym w tamtym czasie Komisją Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi, przeprowadzili co najmniej dwie kontrole w OFE "Rodzina".

Podczas pierwszej, w wyniku której Urząd nałożył karę 350 tys. zł, (tu jest decyzja. Kopia decyzji obok zaczernień posiada również puste strony) stwierdzono, iż fundusz dokonywał nielegalnych transakcji, tj. pozostawiał do dyspozycji  nieznanych z firmy podmiotów, znaczne kwoty. Taka działalność  była niezgodna z art. 150 Ustawy o funduszach emerytalnych, który  wymienia enumeratywnie podmioty, w których nie wolno lokować żadnych środków. Trudno dziś powiedzieć, jakie  były to firmy, ponieważ w uzyskanych w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznych decyzjach dokonano „zaczernień”. Wprawdzie jest taki wymóg,  o ile wymagają tego inne przepisy, np. ustawa o ochronie informacji niejawne, tajemnica przedsiębiorstwa itd., ale utajniane nazwisk pracowników  - zarazem świadków – OFE Rodzina,  jak również kontrolerów Urzędu, pachnie raczej chęcią ukrycia osób, do których można by było dostrzec w ramach dziennikarskiego śledztwa. Można, a nawet trzeba ukrywać dane osobowe tych osób, ale nie same nazwiska

Powstaje pytanie - czy na horyzoncie  tych transakcji nie  było Instytutu Środkowoeuropejskiego lub  jakiegoś podmiotu z „Marcinkiewicz Business Grup” ?. 

Druga decyzja, która spowodowała karę w wysokości 250 tyś zł, mówi, że w OFE "Rodzina" (tu jest link do kopii decyzji) doszło do masowego fałszowania umów emerytalnych. Leszek Bucior skontrolował  jedynie 18 % przedstawionych  do kontroli umów. Pytanie-   jakie ustalenia poczyniłby nadzór, jeżeli skontrolowano

1 2

Komentarze internautów

2006-07-17 07:21:28 Panie Pośle!
Na Kwaśniewskim ciąży kilka spraw, więc trudno będzie zamknąć tę księgę. Prokuratura bada już dokumentację fundacji.

2006-07-17 07:09:09 lądowanie
Marcinkiewicz wylądował na fotelu prezydenta Warszawy.Dupy sobie nie potukł.

2006-07-09 20:55:19 » ex posel nowak
Tle tylko, ze ten Lublin jest podejrzany

2006-07-09 18:09:35 Marek
Niedawno zawiadomiłem premiera Marcinkiewicza o wielkim marnotrawieniu pieniędzy w ZUS-ie. Jaka była reakcja? Mój list przekazano do ZUS-u! A ZUS odpisał mi, że wszystko jest idealnie. Na tym koniec sprawy... A zaraz minister finansów będzie miał problem, skąd wziąć pieniądze na zwiększenie dotacji dla ZUS-u.

2006-07-09 17:56:26 Marek
Dał nam przykład poseł Nowak jak zwyciężać mamy!... Złożyłem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Kwaśniewskiego. Zajmie się tym prokuratura w Lublinie. Lepiej późno niż wcale!

2006-07-08 11:49:54 Marek
Osiągnięcia premiera Marcinkiewicza są tylko takie, że krzyczał jes, jes, jes oraz uczestniczył w obchodach rocznicowych. Niech pamięć o nim zaginie na zawsze!

2006-07-08 02:23:20 » ex posel nowak
Jak widać został posuniety...

2006-07-05 15:40:49 » ex posel nowak
I zostanie posuniety napwno... to kwestia krotkiego czasu

2006-07-05 12:34:53 Marek
Panie Pośle! To nie są żarty. Kazik naprawdę może być posunięty! I to szybko.

2006-07-05 12:29:29 Marek
Telewizja podała, że M. Zalewski przekręcił dla spółki Telegraf 4 mln zł. Odsiedział połowę kary. Wg moich wyliczeń wyszła mu dniówka prawie 10 tys. zł... Po wyjściu z pierdla pan Maciek od razy znalazł pracę. Kto tak chętnie zatrudnił kryminalistę? - Stowarzyszenie Wolnego Słowa!... A ja myślałem, że wolne słowo jest jeszcze tylko na stronach internetowych posła Nowaka.

2006-07-04 16:08:39 » ex posel nowak
To sie w koncu zaczeło... teraz na tapete wchodzi po Gilowskiej Marcinkiewicz

2006-07-04 13:01:58 Marek
Maciej Zalewski - poseł Porozumienia Centrum, minister w kancelarii prezydenta Wałęsy, przyjaciel braci Kaczyńskich, dostał 2,5 roku więzienia za wyłudzenie w 1991 r. pieniędzy od spółki Art B dla spółki Telegraf. Pan Maciek został zwolniony z więzienia przed odbyciem kary. Ciekawe, ile wyszła mu dniówka.

2006-07-04 12:51:46 Marek
Kazik był dzisiaj w telewizji. Redaktorka o wszystko pytała, tylko nie o kasę za fikcyjne doradztwo.

2006-06-28 14:34:29 Marek
Dzisiaj już telewizja podałą, że Marcinkiewicz wziął 200 tys. za fikcyjne doradztwo.

2006-06-25 15:19:14 » witam
Juz wczoraj było widac, ze jest bardzo przybity a oczka mu się bardzo szklą

zobacz wszystkie (45) komentarze »

Dodaj swój komentarz

Zanim dodasz komentarz:
Przeczytaj informacje o polityce prywatności, dobrach osobistych i zbieraniu danych (kliknięcie rozwinie planszę z informacjami)

Twoje imię:


Mail (tylko do wiadomości redakcji):
Twój komentarz:
Suma liczb 5 i 4:
 
do początku strony

Copyright © 2005-2018 RaportNowaka

Kontakt z nami