Najnowsze tekstyJuż wkrótce | WiadomościReportażeZygmunt Jan PrusińskiWywiadyCiekawostkiAfery | NewsletterCzatPoleć stronę

Protest głodowy


Wcześniej zmuszał urzędników... teraz rządzi TVP.

Sławomir Siwek, sekretarz stanu w Kacelarii prezydenta Wałęsy został członkiem zarządu TVP. To ta sama osoba, która w drodze przestępstwa wraz z Kaczyńskim zmusiła dwóch urzedników do poświadczenia nieprawdy przy dzierżawie nieruchomości "EW"

Typ tekstu: Wiadomo�ci
Autor: Zbigniew Nowak
Źródło: raportnowaka.pl
Publikacja: 2006-05-19 12:42:36
Czytano: 3433 razy

 

Sławomir Siwek, sekretarz stanu w Kacelarii prezydenta Wałęsy został członkiem zarządu TVP. To ta sama osoba, która w drodze przestępstwa wraz z Kaczyńskim zmusiła dwóch urzedników do poświadczenia nieprawdy przy dzierżawie nierucho-mości "Expresu Wieczornego"   Siwek był rownież oskarżony  od  działalność na szkodę  Fundacji Prasowej Solidarności. Nie  został nigdy skazany,  bo sprawę  przedłużano  z powodu rzekomej konieczności uchylenia immunitetu Jarosławowi Kaczyńskiemu,  a  w  roku 1997 - ze  zmianą   kodeksu  karnego   czyn  z art.  296 kk, o ile nie wywiedziono szkody,  czyn z aktu oskarżenia, przestał być przestępstwem. Sąd  twierdził, że składał wniosek o uchylenie imunnitetu Kaczynskiemu a Prokuratura Generalna twierdziała,  że tak owego nigdy nie otrzymała.

Prokuratura Warszawa- Środmieście prowadzi obecnie w tej sprawie śledztwo.

Dotyczy ono również spółdzielni "DEBINA" tzw. " zatoki czerwonych..."- przy ul. Rosoła    (tej od Millera, Tobera, Wagnera, Ungera). W ramach tego  postępowania  bada się też,     czy w ówczesnym Urzędzie Rejonowym  nie popełniano na rzecz Kaczyńskiego i "DEBINY" przestępstw.

Tu są linki  do artykułów na  temat  istotnej  części obeszernej działalności Jarosława Kaczyńskiego i Siwka.  Jest w nich mowa o tym, jak obaj panowie w drodze przestępstwa lub czynów zabronionych zawłaszczyli nieruchomości po dawnym Expresie Wieczornym.

Link 1   (Kaczyński podżegał do... przestępstw?)

Link 2   (Jarosław Kaczyński popełniał przestępstwa)

Link 3   (Zdjecia niercuhomości w Warszawie)

Link 4   (Aleje Jerozolimskie 125 w drodze przestępstwa... czyli Kaczynski oddaje...)

Link 5   (Akt oskarżenia dla Kaczyńskiego i Siwka)

Proszę przeczytać załączniki - są tam kopie do aktów oskarżenia osób, które popełniały czyny zabronione za rzecz FPS

Na zagraniętej w drodze przestępstwa mieści się obecnie - uwaga - siedziba partii rzadzącej... Prawa i Sprawiedliwości

Na bazie tych nieruchomości powstały spółki fundacje lub przy ich pomocy podmioty związane z Kaczyńskim uzyskują przychody rzedu około 15 mln rocznie:

FUNDACJA PRASOWA SOLIDARNOŚCI

NOWE PAŃSTWO

FUNDACJA SOLIDARNA WIEŚ

AIR LINK sp. z o.o.

INTER- POLIGRAFIA sp. z o.o.

SREBNNA sp. z o.o.

SREBNA - Media sp. z o.o.

CELSA SA

OBSERWATOR  sp. z o.o. (Obecnie ZABREM w Zabrzu)

Tu można przeczytać ekspertyzę prawną, wydaną przez UJ, potwierdzajacą, że żaden czyn Kaczynskiego i Siwka się nie przedawnił.

O  fakcie zaistnienia wyżej opisanych przestępstw wiedział Lech Kaczyński. To on, jako prezydent Warszawy winnien doprowadzić do unieważnienia umów na nieruchomości po byłym Expresie Wieczornym. Wiedział, ale nic nie zrobił.
Dawni właściciele części nieruchomości pod obecną sedzibą PIS domagają sie znacznych kwot. Kilku mln zł! Podabnie jak Braniccy otrzymali lub mają otrzymać 20 mln zł za grunty pod "Debiną"

Jest oczywistym, że nikt nie chce obecnie anulować Dekretu Bieruta,  bo fundacja Kaczyńskiego straciła  by majątek, tym samym znaczne przychody, a PIS siedzibę partii. 

Zbigniew NOWAK

Kometarz:

Gdzie są dziennikarze - dlaczego nie chcą podać, że siedziba PIS mieści sie na ukradzionych przez  Kaczyńskiego i Siwka nieruchomościach? Czy skarb państwa ma jeszcze raz zapłacić kolejne 20 mln zł -  tym razem za Kaczyńskich? Czy były prezydent Warszawy - Lech Kaczynski winnien zostać oskarżony o niedopełnienie obowiązków służbowych?

Czytaj też:

Bezkarna ekipa Kaczynskiego

 

 

 

Komentarze internautów

2006-06-26 16:11:58 Marek
Panie Pośle! Prowadzi Pan heroiczną walkę... Pamiętam Siwka z prehistorii. Jego czyny były opisywane już 15 lat temu. Wiadomość, że znalazł się telewizji, powaliła mnie z nóg.

2006-06-26 16:00:35 Marek
Gdy przegonimy karaluchy, ich miejsce zajmują mendy. Przegonimy mendy, pojawiają się znowu karaluchy. Jak to robactwo wytępić?

2006-06-05 12:48:59 Adam Grabowski
Niesamowite opowieści pana eks-posła, wszyscy kradną, wszyscy są okłamywani, a kto dostarczał i dostarcza panu Nowakowi tych rewelacji? Pizduś z ulicy, który przypadkiem przechodził koło sejmowej gwiazdy odchudzania? A może eks-ubek? Może tylko eks-WSI-owiec? Jak tam odtłuszczony pan Nowak się czuje? Z ubytkiem ciała ubył też móżdżek? Proszę o podawanie dalszych ubeckich rewelacji! A jak tam z panem Nowakiem, ubecja nic nie ma na czystego eks-posła? Pierdoły, panie Nowak, pierdoły wielkie, to pan opowiadaj swoim oficerom prowadzącym z dawnej ubecji.Oni wszystko g*** przyjmą i przetrawią, a potem zjandą idiotę, ktory to wszystko będzie swoim nazwiskiem firmował. Odchudzaj się pan dalej!

2006-05-23 20:46:27 » ex posel NOWAK
Zycie Warszawy napisało, że Sammoborna, Borysiuk, ART B jakjas tam TVP i reklma...

A gdzie informacje na temat sledztwa Zawiszy oraz sledztwa dotyczacego Aleji Jerozlolimsich 121

2006-05-23 20:44:37 » ex posel nowak
prywatyzacje POLMOSU Lublin ale nie tylko

2006-05-23 20:10:32 o.p.
Tomasz Prus, który dziesięć lat temu z pończochą na twarzy chciał okraść pocztę w Bieszczadach, będzie doradzał szefowi Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. I JAK TU NIE KOCHAC PISS? MINISTER KOORDYNATOR WASSERMAN JEST DOPRAWDY WIELKI!

2006-05-23 20:05:51 o.p.
Poseł PiS R. Kaczyński w nocy staranował po pijanemu płot.Według policji pomorski poseł PiS miał 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W poniedziałek ok. 3. nad ranem wjechał swoim peugeotem w płot w miejscowości Połczyno nieopodal Pucka. Posłowi zatrzymano prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Kaczyński jest nauczycielem.
WIWAT REWOLUCJA MORALNA! WIWAT IV RZECZPOSPOLITA!!!

2006-05-23 19:17:37 o.p.
Czyzby biznesmen Palikor tez mial coz za paznokciami?

2006-05-22 20:07:15 » ex posel nowak
do o. P.
Nie jestem tego zdania. Prosze zobaczyc co teraz robia- wg mnie nic. Nie potrafili nawet odczytac całego postanowwienia w sprawie
"Sledztwa Zawiszy"
Dlaczego" Obowjązuje zasada 'Nie rob blizniemu swemu co to nie miłe, bo - konkurencja odczyta PO wcom inne postanowienie.
Tu juz nic nie pomoze - cały ten Sejm trzeba przetasować. Gospodarka i tak sie bedzie dalej rozwijąc. Przy PO nie ma co liczyc na zrownwazony rozwoj. Chopcy chca jeno do władzy i przebiraja nozkami bardzioej niż kiedyś PIS.
To jest załosne
NIech jeszcze utraca Lustracje na dotychczaswych zasdach a bedzie cacy... pełna petryfikacja ostatnich 16 lat
Juz niedługo bedzie cielkawostka z Palikotem

2006-05-22 19:58:56 » ex p[osel nowak
juz dziala

2006-05-22 15:57:09 zambrowiak
Tusk jest czerwony jak rosja. Kto ogladał Nocną Zmiane wie o co chodzi

2006-05-22 15:47:45 o. Pacyfik
Ciesze sie ze Tusk, ktory zahamowal wejscie PO do koalicji z PIS posostal szefem Platformy. Doskonale przemowienie senatora Niesiolowskiego! Potrzykroc mu brawa! Moge miec do PO tego tamtego (bo i brudu tam nie brak), ale to w tej chwili jedyna sila proreformatorska w Polszcze!!!
Howg!
Zycze im miazdzacego zwyciestwa w wyborach samorzadowych! Niech rzadza ludzie myslacy!!!

2006-05-22 14:21:01 Tomasz
Nie otwieraja sie linki. Wymagane hasło. Czy to błąd konfiguracji czy coś innego?

2006-05-20 21:30:18 piotr
tvpis mamy .mielismy tvpsld teraz mamy tvpsi dlatego nie ogladam tvp . jak zmienic rzad ?? ludzie byli slepi głosujac na pis , prosze sld rzeby wróciła do władzy hihihihihi

2006-05-20 13:51:49 » ex posel nowak
prosze przeczytac art 44 konstytucji RP.
Tam jest napisane, że przedawnienie nie wystepuje o ile czyn był znany ale nie byl scigany z przyczyn politycznych.

Podobna sytuacja wystepuje w przypadku pozyczki moskiewskej oraz prokuratorów, ktorzy umorzyli bezprawnie ta sprawe

Dodaj swój komentarz

Zanim dodasz komentarz:
Przeczytaj informacje o polityce prywatności, dobrach osobistych i zbieraniu danych (kliknięcie rozwinie planszę z informacjami)

Twoje imię:


Mail (tylko do wiadomości redakcji):
Twój komentarz:
Suma liczb 5 i 5:
 
do początku strony

Copyright © 2005-2018 RaportNowaka

Kontakt z nami